Ministerin tiedot

Annala, Vilho

791

Ministeripäivät

Syntymäaika ja -paikka: 17.1.1888 Lapua

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
25. Rangell
4.1.1941 - 5.3.1943 Ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä IKL 791
Yhteensä 791

28.5.2020 5.39. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.