Ministerin tiedot

Hautala, Uuno Arvo

93

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 22.4.1917 Evijärvi
Ammatti ja koulutus: Toimitsija, puheenjohtaja.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
58. Miettunen II
29.6.1976 - 29.9.1976 Ministeri sisäasiainministeriössä SKDL 93
Yhteensä 93

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Vainionpää, Esko Jaakko 58. Miettunen II 20.9.1976 - 29.9.1976 Ministerin sisäasiainministeriössä poliittinen sihteeri
Sulkunen, Jorma Risto O. 58. Miettunen II 1.8.1976 - 20.9.1976 Ministerin sisäasiainministeriössä poliittinen sihteeri

23.5.2019 20.49. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.