Ministerin tiedot

Arola, Väinö Artturi

660

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 27.4.1893 Akaa

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
25. Rangell
16.4.1941 - 3.7.1942 Kansanhuoltoministeri Maalaisliitto 444
20. Kivimäki
6.3.1936 - 7.10.1936 Kauppa- ja teollisuusministeri Maalaisliitto 216
Yhteensä 660

15.11.2019 4.25. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.