Ministerin tiedot

Auer, Ilmari

305

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 17.2.1879 Lempäälä

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
11. Ingman II
22.11.1924 - 31.3.1925 Maatalousministeri Maalaisliitto 130
31.5.1924 - 22.11.1924 Apulaismaatalousministeri Maalaisliitto 176
Yhteensä 305

22.11.2019 15.3. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.