Ministerin tiedot

Helminen, Arvo Heimo

489

Ministeripäivät

Syntymäaika ja -paikka: 10.5.1903 Helsinki

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
41. Sukselainen
27.5.1957 - 2.9.1957 Oikeusministeri ammatti/virkamies 99
40. Fagerholm II
2.5.1956 - 27.5.1957 Oikeusministeri ammatti/virkamies 391
Yhteensä 489

1.6.2020 3.55. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.