Ministerin tiedot

Helo, Johan

777

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 22.8.1889 Helsinki

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
30. Paasikivi III
17.4.1945 - 28.12.1945 Opetusministeri SKDL 256
29. Paasikivi II
17.11.1944 - 17.4.1945 Valtiovarainministeri SDP 152
14. Tanner
15.11.1927 - 17.12.1927 Kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeri SDP 33
13.12.1926 - 15.11.1927 Sosiaaliministeri SDP 338
Yhteensä 777

22.11.2019 15.35. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.