Ministerin tiedot

Henriksson, Weio Vilho

484

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 7.1.1903 Pohja
Ammatti ja koulutus: Kunnallispormestari.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
39. Kekkonen V
6.11.1954 - 3.3.1956 Oikeusministeri ammatti/virkamies 484
Yhteensä 484

24.5.2019 8.39. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.