Ministerin tiedot

Hietanen, Lauri Bernhard

281

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 22.12.1902 Ikaalinen
Ammatti ja koulutus: Pääjohtaja, vuorineuvos.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
42. von Fieandt
29.11.1957 - 26.4.1958 Valtiovarainministeri ammatti/virkamies 149
36. Kekkonen IV
9.7.1953 - 17.11.1953 Sosiaaliministeri ammatti/virkamies 132
Yhteensä 281

23.5.2019 20.13. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.