Ministerin tiedot

Hjerppe, Kauko Kustaa

305

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 19.5.1926 Savitaipale
Ammatti ja koulutus: Maaherra.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
58. Miettunen II
30.11.1975 - 29.9.1976 Liikenneministeri SKDL 305
Yhteensä 305

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Hyttinen, Jaakko Juhani 58. Miettunen II 24.3.1976 - 29.9.1976 Liikenneministerin poliittinen sihteeri
Seppänen, Esko 58. Miettunen II 5.12.1975 - 8.3.1976 Liikenneministerin poliittinen sihteeri

18.1.2019 4.18. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.