Ministerin tiedot

Horelli, Toivo Johannes

662

Ministeripäivät

Syntymäaika ja -paikka: 11.10.1888 Kokemäki
Ammatti ja koulutus: Pankinjohtaja, lakitieteen lisensiaatti.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
25. Rangell
13.5.1941 - 5.3.1943 Sisäasiainministeri Kokoomus 662
Yhteensä 662

4.8.2020 20.56. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.