Ministerin tiedot

Hosia, Armi Laila

615

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 28.6.1909 Joensuu

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
47. Karjalainen
13.4.1962 - 18.12.1963 Opetusministeri Suomen Kansanpuolue 615
Yhteensä 615

22.11.2019 15.51. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.