Ministerin tiedot

Kaasalainen, Väinö Viljami

209

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 10.12.1902 Pyhäjärvi

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
26. Linkomies
13.1.1944 - 8.8.1944 Ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä Maalaisliitto 209
Yhteensä 209

15.11.2019 5.15. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.