Ministerin tiedot

Kaijalainen, Lauri Vihtori

857

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 21.3.1900 Laukaa

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
31. Pekkala
26.3.1946 - 29.7.1948 Kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeri Maalaisliitto 857
Yhteensä 857

15.11.2019 4.51. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.