Ministerin tiedot

Kaira, Kurt August

149

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 16.3.1894 Turku

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
42. von Fieandt
29.11.1957 - 26.4.1958 Oikeusministeri ammatti/virkamies 149
Yhteensä 149

22.11.2019 15.14. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.