Ministerin tiedot

Kajanoja, Jouko

652

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 23.12.1942 Tammela

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
62. Sorsa III
19.2.1982 - 31.12.1982 Työvoimaministeri SKDL 316
61. Koivisto II
20.3.1981 - 19.2.1982 Työvoimaministeri SKDL 337
Yhteensä 652

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Ylitalo, Jaakko 62. Sorsa III 19.2.1982 - 31.12.1982 Työvoimaministerin poliittinen sihteeri
Ylitalo, Jaakko 61. Koivisto II 1.6.1981 - 19.2.1982 Työvoimaministerin poliittinen sihteeri
Hellstén, Jari 61. Koivisto II 23.3.1981 - 31.5.1981 Työvoimaministerin poliittinen sihteeri

16.12.2019 2.33. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.