Ministerin tiedot

Kallinen, Yrjö Henrik

857

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 15.6.1886 Oulu

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
31. Pekkala
27.3.1946 - 29.7.1948 Puolustusministeri SDP 856
26.3.1946 - 4.6.1948 Ministeri valtioneuvoston kansliassa SDP 802
Yhteensä 857

22.11.2019 14.31. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.