Ministerin tiedot

Kalliokoski, Viljami

2382

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 15.5.1894 Halsua

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
39. Kekkonen V
20.10.1954 - 3.3.1956 Maatalousministeri Maalaisliitto 501
38. Törngren
5.5.1954 - 20.10.1954 Maatalousministeri Maalaisliitto 169
28. Castren U.
21.9.1944 - 17.11.1944 Maatalousministeri Maalaisliitto 58
27. Hackzell
8.8.1944 - 21.9.1944 Maatalousministeri Maalaisliitto 45
26. Linkomies
5.3.1943 - 8.8.1944 Maatalousministeri Maalaisliitto 523
25. Rangell
4.1.1941 - 5.3.1943 Maatalousministeri Maalaisliitto 791
24. Ryti II
15.8.1940 - 4.1.1941 Maatalousministeri Maalaisliitto 143
21. Kallio IV
7.10.1936 - 12.3.1937 Apulaismaatalousministeri Maalaisliitto 157
Yhteensä 2382

14.11.2019 18.33. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.