Ministerin tiedot

Karkinen, Seija Marjatta

1109

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 16.10.1936 Sortavala

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
56. Sorsa
4.9.1972 - 13.6.1975 Sosiaali- ja terveysministeri SDP 1013
55. Paasio II
31.5.1972 - 4.9.1972 Ministeri valtiovarainministeriössä SDP 97
Yhteensä 1109

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Suominen, Antti 56. Sorsa 1.9.1973 - 13.6.1975 Sosiaali- ja terveysministerin poliittinen sihteeri
Kaarisalo, Lauri 56. Sorsa 7.9.1972 - 31.8.1973 Sosiaali- ja terveysministerin poliittinen sihteeri

22.11.2019 15.10. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.