Ministerin tiedot

Karpola, Reino

432

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 19.2.1930 Kitee
Ammatti ja koulutus: Maanviljelijä.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
58. Miettunen II
30.11.1975 - 29.9.1976 Ministeri valtioneuvoston kansliassa Keskusta 305
56. Sorsa
7.2.1975 - 13.6.1975 Ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä Keskusta 127
Yhteensä 432

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Juusela, Jukka 58. Miettunen II 10.12.1975 - 29.9.1976 Ministerin valtioneuvoston kansliassa poliittinen sihteeri
Kauppinen, Markku 56. Sorsa 11.2.1975 - 13.6.1975 Ministerin sosiaali- ja terveysministeriössä poliittinen sihteeri

25.5.2019 10.18. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.