Ministerin tiedot

Karvikko, Irma Helena

269

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 29.9.1909 Turku
Ammatti ja koulutus: Toimittaja, filosofian maisteri.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
41. Sukselainen
27.5.1957 - 2.9.1957 Sosiaaliministeri Suomen Kansanpuolue 99
37. Tuomioja
17.11.1953 - 5.5.1954 Ministeri sosiaaliministeriössä Suomen Kansanpuolue 170
Yhteensä 269

25.5.2019 9.56. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.