Ministerin tiedot

Lundson, Johannes Otto

201

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 12.10.1867 Leppävirta
Ammatti ja koulutus: Varatuomari, pankinjohtaja.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
5. Vennola
15.8.1919 - 2.3.1920 Valtiovarainministeri Edistyspuolue 201
Yhteensä 201

17.1.2019 4.16. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.