Ministerin tiedot

Luukka, Viljo Johannes

132

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 3.2.1925 Muolaa
Ammatti ja koulutus: Vuorineuvos.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
58. Miettunen II
30.11.1975 - 9.4.1976 Ministeri valtiovarainministeriössä ammatti/virkamies 132
Yhteensä 132

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Ropponen, Heikki Olavi 58. Miettunen II 5.12.1975 - 8.4.1976 Ministerin valtiovarainministeriössä poliittinen sihteeri

21.10.2019 9.3. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.