Ministerin tiedot

Lång, Karl Johan

118

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 30.5.1934 Pirttikylä

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
54. Aura II
29.10.1971 - 23.2.1972 Oikeusministeri ammatti/virkamies 118
Yhteensä 118

15.11.2019 5.42. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.