Ministerin tiedot

Malkamäki, Aino Elin

89

Ministeripäivät

Syntymäaika ja -paikka: 1.4.1895 Iitti

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
41. Sukselainen
2.9.1957 - 29.11.1957 Sosiaaliministeri TPSL 89
Yhteensä 89

1.6.2020 6.24. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.