Ministerin tiedot

Martikainen, Veikko Olavi

742

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 25.7.1941 Lapinlahti
Ammatti ja koulutus: Maanviljelijä, kansanedustaja.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
60. Sorsa II
15.5.1977 - 26.5.1979 Ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä Keskusta 742
Yhteensä 742

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Pennanen, Jouko 60. Sorsa II 1.4.1979 - 26.5.1979 Ministerin sosiaali- ja terveysministeriössä poliittinen sihteeri
Kauppinen, Markku 60. Sorsa II 16.5.1977 - 31.3.1979 Ministerin sosiaali- ja terveysministeriössä poliittinen sihteeri

18.1.2019 9.10. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.