Ministerin tiedot

Martola, Ilmari Armas-Eino

58

Ministeripäivät

Syntymäaika ja -paikka: 12.5.1896 Raahe

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
28. Castren U.
21.9.1944 - 17.11.1944 Ministeri ulkoasiainministeriössä ammatti/virkamies 58
Yhteensä 58

1.6.2020 5.47. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.