Ministerin tiedot

Mattsson, Kaarle Sigurd

1007

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 19.6.1892 Helsinki

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
19. Sunila II
21.3.1931 - 14.12.1932 Maatalousministeri Maalaisliitto 635
15. Sunila
17.12.1927 - 22.12.1928 Maatalousministeri Maalaisliitto 372
Yhteensä 1007

15.11.2019 12.9. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.