Ministerin tiedot

Melin, Ingvar Selimson

305

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 29.6.1932 Pedersören kunta

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
58. Miettunen II
30.11.1975 - 29.9.1976 Puolustusministeri RKP 305
Yhteensä 305

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Nordman, Håkan 58. Miettunen II 1.1.1976 - 29.9.1976 Puolustusministerin poliittinen sihteeri
Lindström, Guy 58. Miettunen II 8.12.1975 - 31.12.1975 Puolustusministerin poliittinen sihteeri

22.11.2019 15.44. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.