Ministerin tiedot

Merikoski, Veli Kaarlo

615

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 2.1.1905 Pyhtää

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
47. Karjalainen
13.4.1962 - 18.12.1963 Ulkoasiainministeri Suomen Kansanpuolue 615
Yhteensä 615

21.11.2019 10.35. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.