Ministerin tiedot

Fredriksson, Ahti Vilhelm

195

Ministeripäivät

Syntymäaika ja -paikka: 9.5.1923 Dragsfjärd
Ammatti ja koulutus: Ammattiyhdistysjohtaja.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
55. Paasio II
23.2.1972 - 4.9.1972 Ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä SDP 195
Yhteensä 195

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Vimpari, Matti 55. Paasio II 1.3.1972 - 4.9.1972 Ministerin sosiaali- ja terveysministeriössä poliittinen sihteeri

11.8.2020 0.27. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.