Ministerin tiedot

Niskanen, Esko Antti

1013

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 14.9.1928 Nivala
Ammatti ja koulutus: Pääjohtaja, hum. kand..

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
56. Sorsa
4.9.1972 - 13.6.1975 Ministeri valtiovarainministeriössä SDP 1013
Yhteensä 1013

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Rahkonen, Jarkko 56. Sorsa 7.9.1972 - 13.6.1975 Ministerin valtiovarainministeriössä poliittinen sihteeri

18.1.2019 10.1. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.