Ministerin tiedot

Nordström, Torsten Edvin

37

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 20.5.1897 Vaasa

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
41. Sukselainen
27.5.1957 - 2.7.1957 Ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä RKP 37
Yhteensä 37

22.11.2019 15.15. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.