Ministerin tiedot

Nurmela, Ilmo Olavi

126

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 21.2.1903 Virolahti

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
43. Kuuskoski
26.4.1958 - 29.8.1958 Valtiovarainministeri ammatti/virkamies 126
Yhteensä 126

15.11.2019 5.23. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.