Ministerin tiedot

Ojala, Olof Edvinson

270

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 5.10.1919 Lohja

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
48. Lehto
18.12.1963 - 12.9.1964 Sosiaaliministeri ammatti/virkamies 270
Yhteensä 270

22.11.2019 14.46. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.