Ministerin tiedot

Tiilikainen, Paavo Herman

305

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 12.7.1923 Ruokolahti

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
58. Miettunen II
30.11.1975 - 29.9.1976 Sisäasiainministeri SDP 305
Yhteensä 305

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Ekström, Urpo 58. Miettunen II 1.12.1975 - 29.9.1976 Sisäasiainministerin poliittinen sihteeri

15.11.2019 12.54. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.