Ministerin tiedot

Paasivuori, Matti

370

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 6.5.1866 Ilmajoki

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
14. Tanner
15.11.1927 - 17.12.1927 Sosiaaliministeri SDP 33
13.12.1926 - 15.11.1927 Salkuton ministeri SDP 338
Yhteensä 370

15.11.2019 12.44. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.