Ministerin tiedot

Paavola, Pekka Kalervo

195

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 3.8.1933 Tampere

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
55. Paasio II
23.2.1972 - 4.9.1972 Oikeusministeri SDP 195
Yhteensä 195

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Laine, Jukka 55. Paasio II 1.3.1972 - 4.9.1972 Oikeusministerin poliittinen sihteeri

22.11.2019 15.26. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.