Ministerin tiedot

Pakkanen, Atte Mikael Johannes

237

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 13.11.1912 Urjala

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
44. Fagerholm III
29.8.1958 - 13.1.1959 Sisäasiainministeri Maalaisliitto 138
41. Sukselainen
27.5.1957 - 2.9.1957 Puolustusministeri Maalaisliitto 99
27.5.1957 - 2.9.1957 Ministeri sosiaaliministeriössä Maalaisliitto 99
Yhteensä 237

15.11.2019 12.1. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.