Ministerin tiedot

Kotilainen, Väinö Aleksanteri

503

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 24.2.1887 Heinävesi
Ammatti ja koulutus: Vuorineuvos, eversti.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
25. Rangell
4.1.1941 - 16.4.1941 Kansanhuoltoministeri ammatti/virkamies 103
24. Ryti II
15.8.1940 - 4.1.1941 Kansanhuoltoministeri ammatti/virkamies 143
27.3.1940 - 15.8.1940 Kauppa- ja teollisuusministeri ammatti/virkamies 142
23. Ryti
1.12.1939 - 27.3.1940 Kauppa- ja teollisuusministeri ammatti/virkamies 118
Yhteensä 503

22.8.2019 14.29. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.