Ministerin tiedot

Kull, Magnus Ingmar

270

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 12.4.1924 Mustasaari

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
48. Lehto
18.12.1963 - 12.9.1964 Ministeri sosiaaliministeriössä ammatti/virkamies 270
Yhteensä 270

21.11.2019 11.10. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.