Ministerin tiedot

Kullberg, Henrik

18

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 27.1.1891 Ruotsinpyhtää
Ammatti ja koulutus: Maanviljelijä.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
37. Tuomioja
17.11.1953 - 4.12.1953 Ministeri maatalousministeriössä RKP 18
Yhteensä 18

21.5.2019 3.25. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.