Ministerin tiedot

Kuokkanen, Erkki Veikko

261

Ministeripäivät

Syntymäaika ja -paikka: 5.12.1887 Kuopio

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
18. Svinhufvud II
4.7.1930 - 21.3.1931 Sisäasiainministeri Kokoomus 261
Yhteensä 261

1.6.2020 6.3. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.