Ministerin tiedot

Kuusi, Eino Akseli

166

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 19.2.1880 Helsinki

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
8. Cajander
2.6.1922 - 14.11.1922 Sosiaaliministeri ammatti/virkamies 166
Yhteensä 166

15.11.2019 4.59. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.