Ministerin tiedot

Kuusi, Pekka Juhana

218

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 9.7.1917 Helsinki
Ammatti ja koulutus: Pääjohtaja, valtiotieteen tohtori.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
53. Karjalainen II
26.3.1971 - 29.10.1971 Sosiaali- ja terveysministeri SDP 218
Yhteensä 218

27.5.2019 2.59. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.