Ministerin tiedot

Kuuskoski, Reino Iisakki

296

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 18.1.1907 Loimaa

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
43. Kuuskoski
26.4.1958 - 29.8.1958 Pääministeri ammatti/virkamies 126
37. Tuomioja
17.11.1953 - 5.5.1954 Oikeusministeri ammatti/virkamies 170
Yhteensä 296

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Vesanen, Tauno 43. Kuuskoski 26.4.1958 - 29.8.1958 Pääministerin sihteeri

22.11.2019 15.21. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.