Ministerin tiedot

Kyttä, Harras Vilhelm Johannes

225

Ministeripäivät

Syntymäaika ja -paikka: 25.6.1912 Helsinki
Ammatti ja koulutus: Varatuomari, toimitusjohtaja.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
43. Kuuskoski
26.4.1958 - 29.8.1958 Sisäasiainministeri ammatti/virkamies 126
41. Sukselainen
27.5.1957 - 2.9.1957 Sisäasiainministeri Liberaalinen kansanpuolue 99
Yhteensä 225

29.11.2020 6.14. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.