Ministerin tiedot

Kähönen, Urho

61

Ministeripäivät

Syntymäaika ja -paikka: 6.7.1910 Rajajoki

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
44. Fagerholm III
14.11.1958 - 13.1.1959 Maatalousministeri Maalaisliitto 61
Yhteensä 61

1.6.2020 6.27. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.