Ministerin tiedot

Käkelä, Valto Edvard

628

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 19.4.1908 Lappee

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
53. Karjalainen II
15.7.1970 - 29.10.1971 Ministeri valtiovarainministeriössä SDP 472
39. Kekkonen V
30.9.1955 - 3.3.1956 Sisäasiainministeri SDP 156
Yhteensä 628

22.11.2019 14.38. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.