Ministerin tiedot

Lahdensuo, Jalo Toivo

1663

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 21.10.1882 Lapua

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
21. Kallio IV
7.10.1936 - 12.3.1937 Kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeri Maalaisliitto 157
19. Sunila II
21.3.1931 - 14.12.1932 Puolustusministeri Maalaisliitto 635
17. Kallio III
16.8.1929 - 4.7.1930 Kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeri Maalaisliitto 323
15. Sunila
17.12.1927 - 22.12.1928 Puolustusministeri Maalaisliitto 372
11. Ingman II
31.5.1924 - 22.11.1924 Maatalousministeri Maalaisliitto 176
Yhteensä 1663

15.11.2019 13.18. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.