Ministerin tiedot

Vartiovaara, Jonathan Vindician

391

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 23.8.1875 Antrea

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
6. Erich
15.3.1920 - 9.4.1921 Valtiovarainministeri Kokoomus 391
Yhteensä 391

22.11.2019 15.29. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.